এক সফল অনলাইন ব্যৱসায় চলাবলৈ আপুনি জনা প্ৰয়োজনীয় 5 টা বস্তু!

Start a successful online business

ল’কডাউনৰ বাবে, আপোনাৰ বহুতে চাকৰি হেৰুৱায় আৰু চাকৰিবিচাৰিছে, ঠিক নেকি? ঠিক আছে, যদি হয়, তেন্তে এই অনুচ্ছেদটো আপোনাৰ বাবে। COVID 19 ৰ মাৰ্মিকৰ বাবে, প্ৰতিটো ব্যৱসায় প্ৰভাৱিত হৈছিল, ডাঙৰ কৰ্পোৰেটবোৰে ঘৰৰ পৰা কাম কৰা আৰম্ভ কৰে, যাৰ ফলত অনলাইন ব্যৱসায় নতুন স্বাভাৱিক হৈ পৰে।

যদি আপুনি অনলাইন ব্যৱসায়ত সফলতা প্ৰাপ্ত কৰিব বিচাৰে, তেনেহ’লে আপুনি এই অনুচ্ছেদটো পঢ়িব পাৰে। ইয়াত, মই মোৰ গোপন সঁজুলি আৰু কৌশল ভাগ-বতৰা কৰিম যি মোক প্ৰতি মাহে সহজে 1000 ডলাৰ সৃষ্টি কৰাত সহায় কৰিম।

কিন্তু আমি কৰাৰ আগতে, যদি আপুনি সামাজিক মাধ্যম, বিপনন, উদ্যমীতা আৰু অনলাইন ব্যৱসায়ৰ বিষয়ে শিকাত আগ্ৰহী, তেনেহ’লে তলত মন্তব্য কৰক। প্ৰতিজন ব্যৱসায়িক মালিকে জানিব লাগিব। আৰু যদি আপুনি ইনষ্টাগ্ৰামত অধিক বিয়োগ পাবলৈ চেষ্টা কৰা ব্যৱসায়িক মালিক, আপুনি ইয়াক ভাল পাব।

লিংকটো ওপৰৰ আৰু তলৰ বিৱৰণ বাকচত আছে। সেয়েহে মই 2014 চনৰ পৰা মোৰ অনলাইন ব্যৱসায় চলি আছো। আৰু তেতিয়াৰ পৰা, মই যথেষ্ট বিকাশৰ মাজেৰে গ’লো। আৰু তাৰ সৈতে আহে ছফ্টৱেৰৰ বহুতো বিভিন্ন টুকুৰা যোগ। এতিয়া, সময়ৰ সৈতে মই সন্মুখীন হোৱা ডাঙৰ সমস্যাটো হৈছে যে একেটা কাম কৰা বহুতো বিভিন্ন ছফ্টৱেৰ এপ্প আৰু টেক আছে, যাৰ ফলত আপোনাৰ বাবে কোনটো সঠিক বাছনি কৰাটো অবিশ্বাস্যভাৱে কঠিন কৰি পেলোৱা টো কঠিন হৈ পৰে। সেয়েহে মই যদিও কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰিছো, আৰু মই প্ৰতিদিনে ব্যৱহাৰ কৰা পাঁচ টুকুৰা ছফ্টৱেৰৰ সৈতে শেষ কৰিছো।

আৰু মোৰ ব্যৱসায়ে এক নম্বৰৰ দ্বাৰা ক’লে হৈছে ৰিভৱেকাৰ্ট। ৱাইভকাৰ্ট হৈছে চেকআউট প্ৰণালী। মই মোৰ প্ৰ’গ্ৰাম, ইনষ্টাগ্ৰাম আইভি লীগ, আৰু মোৰ কাষ্টম হেশ্বট গৱেষণা আৰু ইনষ্টাগ্ৰাম অডিট সেৱাৰ বাবে সকলো পৰিশোধ প্ৰক্ৰিয়া কৰিবলৈ ব্যৱহাৰ কৰোঁ। মই আগতে কেইটামান পৃথক বিকল্প চেষ্টা কৰিছো, যাৰ ভিতৰত আছে ছামকাৰ্ট আৰু স্মাৰ্ট পে কাৰ্ট, কিন্তু হেভিকাৰ্ট, নিশ্চিতভাৱে সেইবোৰ আউট কৰে। ই আপোনাক কেৱল কেইটামান ক্লিকত এক বাধা-নিৰন্তৰ চেকআউট প্ৰক্ৰিয়া সৃষ্টি কৰিব দিয়ে যি বিভিন্ন পৰিশোধ প্ৰচেছৰ, ইমেইল মাৰ্কেটিং ছফ্টৱেৰ আৰু সদস্যতা প্লেটফৰ্মৰ সৈতে একত্ৰীকৰণ ত চমৎকাৰ দেখা দিয়ে। গতিকে ইয়াৰ অৰ্থ হৈছে আপুনি যিমান বিক্ৰী কৰি আছে সেয়া ই সেই সামগ্ৰীটোৰ ক্ৰয় আৰু বিতৰণ কৰাত সহায় কৰিব পাৰে।

দুই নম্বৰ হৈছে কনভাৰ্ট কিট। মোৰ ব্যৱসায়ৰ চলি থকা সফলতা কনভাৰ্ট কিটৰ ওপৰত নিৰ্ভৰ কৰে, যিটো হৈছে মোৰ ইমেইল মাৰ্কেটিং ছফ্টৱেৰ। ই মোক যেতিয়াই প্ৰয়োজন হয় মোৰ দৰ্শকৰ সৈতে যোগাযোগ কৰিব পাৰে। সঁচা কৈছে, তাৰে কিছুমান এই মুহূৰ্ততে ইয়াত থাকিব পাৰে কিয়নো মই কনভাৰ্ট কিটৰ যোগেৰে আপোনাক ইমেইল প্ৰেৰণ কৰিম। আৰু ই মোক শক্তিশালী আৰু কৌশলগত বিপনন ৰূপায়ণ কৰিবলৈঅনুমতি প্ৰদান কৰে। মই আপোনাক এক শৃংখলা টো স্ক্ৰীণকৰা ইমেইল প্ৰেৰণ কৰিব পাৰোঁ যি আপোনাক মোৰ সামগ্ৰীক্ৰয় কৰিবলৈ শিক্ষিত আৰু উদগনি দিয়ক। মই আপোনাৰ কাৰ্যকলাপৰ ওপৰত টেব ৰাখিব পাৰো আৰু চাব পাৰো যে আপুনি এটা নিৰ্দিষ্ট লিংকত ক্লিক কৰে নে নাই। ইমেইল খোলা নাছিল বা ই আপোনাৰ ইনবক্সত কোনো বাৰে বাৰে নহ’ল। আৰু আপুনি অন্তৰ্ভুক্ত হোৱাৰ সম্ভাৱনা থকা সমল প্ৰেৰণ কৰিবলৈ সেই ডাটা ব্যৱহাৰ কৰক। আপুনি কনভাৰ্ট কিট আৰু বহুতো বিভিন্ন ইমেইল মাৰ্কেটিং পদ্ধতিৰ সৈতে কি কৰিব পাৰে তাৰ ইচবাৰ্গৰ মুৰটো। আছে। অৱশ্যে, যদি আপুনি এই বিষয়টোৰ বিষয়ে অধিক জানিবলৈ আগ্ৰহী, তেনেহ’লে মোক তলৰ মন্তব্যবোৰত জনাওঁক আৰু মই এটা উৎসৰ্গিত অনুচ্ছেদ লিখিম।

তিনি নম্বৰ হৈছে উন্নত নেতৃত্ব। এতিয়া উন্নত হোৱা নেতৃত্ববোৰ একেটা কোম্পানীয়ে সৃষ্টি কৰা নাই যিদৰে লাভৱান কাৰট। অৱশ্যে, এয়া মোৰ বাবে যিমান গুৰুত্বপূৰ্ণ। লাভলিষ্ট হৈছে মই কেনেদৰে মানুহক মোৰ কনভাৰ্ট কিট ইমেইল তালিকাত পাওঁ। আপুনি দেখিছে যে ছফ্টৱেৰৰ এই টুকুৰাবোৰ কেনেদৰে একবচনগুৰুত্বপূৰ্ণ, কিন্তু ইজনে সিজনৰ ওপৰতনিৰ্ভৰ কৰে? হয়। মই সেইবোৰ বিচাৰোঁ আৰু তেওঁলোকৰ কোনো অবিহনে জীয়াই থাকিব নপাৰে। গতিকে উন্নত হোৱা নেতৃত্বহৈছে সেই সঁজুলি যি মোক ইমেইল ঠিকনা বোৰ ধৰিবলৈ অনুমতি প্ৰদান কৰে। আপুনি ইয়াক হয়তো মোৰ ৱেবছাইটত, এটা ব্লগ পোষ্টৰ ভিতৰত, বা এটা উৎসৰ্গিত ছাইন-আপ পৃষ্ঠাত দেখিছে। মোৰ মাৰ্ক্সলেক্স প্ৰশিক্ষণ পৃষ্ঠাৰ দৰে। যেতিয়া কোনোবাই তেওঁলোকৰ নাম আৰু ইমেইলত প্ৰৱেশ কৰে, সেই তথ্য কিট ৰূপান্তৰ কৰিবলৈ প্ৰেৰণ কৰে, যি তাৰ পিছত এক স্বচালিত ইমেইল সঁহাৰি প্ৰেৰণ কৰে, তেওঁলোকে কি স্বাক্ষৰ কৰিছে সেয়া প্ৰদান কৰে। সেই সময়ত, তেওঁলোক লগে লগে ইমেইল গ্ৰাহক হৈ পৰিছে আৰু মই কেতিয়াও আঙুলি ওলোৱা নাছিল।

চাৰি নম্বৰ হৈছে এক সদস্যতা মঞ্চ। এতিয়া মই ইয়াত উদ্দেশ্যৰে অস্পষ্ট হৈ আছো কিয়নো 2014 চনৰ পৰা মই ব্যৱহাৰ কৰি থকা সদস্যতা মঞ্চটো মোৰ ব্যৱসায়ৰ অবিচ্ছেদ্য, কিন্তু ই আৰু মোৰ সেৱা কৰা নাই। মোৰ বিদ্যাৰ্থী ঘাটি ডাঙৰ হোৱাৰ লগে লগে মই এতিয়া ব্যৱহাৰ কৰা নিৰ্দিষ্ট মঞ্চটো বাঢ়িব নোৱাৰি। সেয়েহে মই নতুন আধুনিক মঞ্চলৈ পিভট কৰিবলৈ বাধ্য হৈ ছোছো। এতিয়া, মোৰ অনুমান হৈছে আপুনি হয়তো শিকোৱা, থিকিফিক, কাজবি, আৰু অন্যান্য জনপ্ৰিয় সদস্যতা মঞ্চৰ কথা শুনিছে। আৰু মই আপোনাক ক’ব পাওঁ যে তেওঁলোক মূলতঃ, সকলো একেই, প্ৰত্যেকৰে নিজৰ শৈলী আছে, কিন্তু দিনটোৰ শেষত, তেওঁলোকে একেটা সেৱা আগবঢ়ায়।

মই কেইটামান চেষ্টা কৰিম আৰু মই স্বচ্ছ হম যে অনুকূলনৰ অভাৱত মই তেওঁলোকৰ কোনোটো ভাল নাপাওঁ। ডিজাইনৰ পৃষ্ঠভূমি থকা কোনোবাই যিমান সম্ভৱ, মোৰ পাঠ্যক্ৰম টো কেনেদৰে প্ৰদৰ্শিত হয় সেইটো অনুকূলিত কৰিবলৈ সক্ষম হোৱাটো মোৰ বাবে গুৰুত্বপূৰ্ণ। আৰু এইবোৰৰ বহুতো আপুনি কেৱল একবচন ৰং এটা বাছনি কৰিব পাৰে আৰু সেইটো ইয়াৰ বিষয়ে। সেয়েহে তাৰ বাবে, লগতে ব্যয়বহুল মূল্য নিৰ্ধাৰণ গাঁথনি, মই আগতে উল্লেখ কৰা ডাঙৰ নামবোৰ পৰিহাৰ কৰিম। আৰু তাৰ সলনি, ৱৰ্ডপ্ৰেছ একত্ৰিত সদস্যতা মঞ্চৰ সৈতে থাকক, যেনে মেৰাম্প্ৰেছ, আনুষঙ্গিক বা শিকাডেশ। এবাৰ মই মোৰ সিদ্ধান্ত লওঁ আৰু মই ইয়াৰ সৈতে সুখী, মই আপোনাক জনাবলৈ দিয়াটো নিশ্চিত হ’ম।

আৰু পাঁচ নম্বৰ হৈছে সময়সীমা ৰউপন। ল’ৰাসকল, ছফ্টৱেৰৰ এই টুকুৰাটো হৈছে লেজিট মেজিক। ই হৈছে এক গণনা টাইমাৰ ছফ্টৱেৰ যি আপোনাক যেতিয়াই আৰু য’ত প্ৰয়োজন হয় আপোনাৰ মাৰ্কেটিংত তৎপৰতা সৃষ্টি কৰিব পাৰে। যদি আপুনি অৱগত নহয়, সম্ভাৱ্য গ্ৰাহকসকলক ক্ৰয় কৰিবলৈ উদগনি দিবলৈ তৎপৰতা হৈছে আটাইতকৈ শক্তিশালী বিক্ৰীৰ কৌশল। আৰু সময়সীমা ৰক্ষা ৰখাৰ সময়ত আপোনাক ইয়াক প্ৰাপ্ত কৰাত সহায় কৰে। এতিয়া, ইয়াৰ অৰ্থ হৈছে যে এই চুক্তিটো কেৱল কাললৈ থাকে যেতিয়া সেইটো সময়সীমা ফানেলৰ সৈতে সঁচা নহয়, আপুনি এক তৎপৰতা টাইমাৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে যি টো কালশেষ হয়। আৰু ঘড়ীটো শূন্য তৰাৰ পিছত, আপুনি বিচৰা স্থানলৈ আপোনাৰ পৃষ্ঠাবোৰ পুনৰনিৰ্দেশিত কৰা হয়।

হয়তো এয়া এটা উফ, আপুনি ইয়াক এটা পৃষ্ঠা বা সম্পূৰ্ণ মূল্যৰ অফাৰলৈ বাদ দিছে। তাৰ সলনি, আপুনি এই সঁজুলিৰ সৈতে সঁচাকৈয়ে সৃষ্টিশীল হ’ব পাৰে আৰু বহুতো শীৰ্ষ স্তৰৰ বিপনে ইয়াক ব্যৱহাৰ কৰে কিয়নো ই কাম কৰে। এতিয়া, মোৰ ব্যৱসায়ত মই ব্যৱহাৰ কৰা আন বহুতো ছফ্টৱেৰ আছে। অৱশ্যে, এইবোৰ হৈছে মোৰ দৈনিক যাওক আৰু মোৰ ব্যৱসায়বোৰে আপুনি কি সঁজুলি বা ছফ্টৱেৰ অবিহনে কাম কৰিব নোৱাৰিলে।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *