Arunachal Pradesh PSC নিয়োগ 2020: 63 জুনিয়ৰ অভিযন্তা পদৰ বাবে অনলাইন প্ৰয়োগ কৰক

APPSC recruitment 2020

অৰুনাচল প্ৰদেশ ৰাজহুৱা সেৱা আয়োগ।
অনলাইন এপ্লিকেচনৰ অন্তিম তাৰিখ: 07/03/2020।

অৰুনাচল প্ৰদেশ লোকসেৱা আয়োগে চৰকাৰৰ গ্ৰাম্য কাম বিভাগত 63 (ষোলশ) জুনিয়ৰ অভিযন্তা (অসামৰিক) পদ তৰাৰ বাবে নিযুক্তিৰ জাননী প্ৰকাশ কৰিছে। অৰুনাচল প্ৰদেশৰ পৰা।

অৰুনাচল-প্ৰদেশ-পিএচচি-নিয়োগ-২০২০

পদৰ নাম: জুনিয়ৰ অভিযন্তা (অসামৰিক)
পোষ্টৰ সংখ্যা: 63(63)

  • 63 (63) আসনৰ ভিতৰত, 52 খন আসন এপিএছটি প্ৰাৰ্থীৰ বাবে সংৰক্ষিত, যাৰ ভিতৰত 2 (দুটা) আসন শাৰীৰিক বিকলাঙ্গতা থকা প্ৰাৰ্থীৰ বাবে আৰু 11 (এগাৰ) অসংৰক্ষিত আসন (সকলোৰে বাবে খোলা)।

বেতন: পিবি-2 9300-34800 টকা আৰু 4200 টকাৰ গ্ৰেড পে – pm।

বয়সঃ প্ৰাৰ্থীসকলে 18 বছৰ বয়সত পৰিণত হ’ব লাগিব আৰু 04-04-2020 তাৰিখত 32 বছৰৰ অধিক বয়স হ’ব নালাগিব। অৱশ্যে, চৰকাৰে জাৰী কৰা অৰ্ডাৰ অনুসৰি উচ্চ বয়সৰ সীমা শিথিল কৰিব পাৰি। অৰুনাচল প্ৰদেশৰ পৰা সময়-সময়লৈ।

শিক্ষাগত অৰ্হতা: প্ৰাৰ্থীয়ে চিভিল ইঞ্জিনিয়াৰিং / এগ্ৰিকালচাৰেল ইঞ্জিনিয়াৰিঙৰ 3 (তিনি) বছৰ ডিপ্লমা / অসামৰিক / এগ্ৰিকালচাৰেল ইঞ্জিনিয়াৰিঙৰ স্নাতক সম্পূৰ্ণ কৰিব লাগিব
এক স্বীকৃতিপ্ৰাপ্ত বিশ্ববিদ্যালয়/প্ৰতিষ্ঠানৰ পৰা অভিযান্ত্ৰিক।

** ইতিমধ্যে অৰ্হতা/পাঠ্যক্ৰমডিপ্মাৰ চূড়ান্ত পৰীক্ষাত উপস্থিত হোৱা আৰু ফলাফলৰ বাবে অপেক্ষা কৰা শিক্ষাৰ্থীসকলেও আৱেদ কৰিবলৈ যোগ্য হ’ব। লিখিত প্ৰতিযোগিতামূলক পৰীক্ষাত আয়োগৰ দ্বাৰা অৰ্হতা প্ৰাপ্ত কৰা প্ৰাৰ্থীসকলে পঞ্জীয়ক/ ৰেজিষ্ট্ৰি এছিষ্টেণ্ট / পৰীক্ষা নিয়ন্ত্ৰক / আগ্ৰহী দলৰ উপ-প্ৰাচুৰ্যই জাৰী কৰা ডিগ্ৰী/ডিপ্লোমা পৰীক্ষাত অৱতীৰ্ণ হ’বলৈ মূল প্ৰমাণপত্ৰ/অৰ্হতা নোট উপস্থাপন কৰিব লাগিব। বিশ্ববিদ্যালয়খন কেৱল সাক্ষাৎকাৰ / ভিভা-ভোকে বা আগতে কমিচনে গ্ৰহণ কৰিব।

বাছনি প্ৰক্ৰিয়া: লিখিত পৰীক্ষা ৰ পিছত ভিভা-ভোকে।

এপ্লিকেচন মাচুলঃ প্ৰাৰ্থীসকলে এপিএছটি প্ৰাৰ্থীৰ বাবে 100 টকা আৰু ইণ্টাৰনেটৰ মাধ্যমেৰে অনা-এপিএছটি প্ৰাৰ্থীৰ বাবে 160 টকা পৰিশোধ কৰিব লাগিব।

কেনেদৰে আৱেগ কৰিব: প্ৰাৰ্থীসকলে কেৱল অৰুনাচল ৰাজ্য চৰকাৰৰ আনুষ্ঠানিক ৱেবছাইটৰ যোগেৰেহে অনলাইন প্ৰয়োগ কৰিব লাগে (www.appsconline.in)। অন্তিম এপ্লিকেচন দাখিলৰ তাৰিখ হৈছে 04-15-2020 07-03-2020 বিয়লি 4 বজালৈকে।

আনুষ্ঠানিক বিজ্ঞাপন: ইয়াত ক্লিক কৰক।

অনলাইন প্ৰয়োগ কৰক: ইয়াত ক্লিক কৰক।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *