Dibrugarh University Recruitment 2020: 20/05/2020-ৰ আগতে 2 প্ৰকল্প সহায়ক পোষ্টৰ বাবে অনলাইন প্ৰয়োগ কৰক

Dibrugarh University Recruitment 2020| the assam govt job
 


ডিব্রুগড় বিশ্ববিদ্যালয় নিয়োগ
অন্তিম তাৰিখ: 20/05/2020।

চেণ্টাৰ ফৰ উন্নত অধ্যয়ন (চিএএছ-২) (এছএপি-ইউজিচি), অসম বিভাগ, ডিব্রুগড় বিশ্ববিদ্যালয়ে প্ৰকল্প সহায়কৰ 2 টা অস্থায়ী পোষ্ট নিযুক্তিৰ বাবে এটা নিযুক্তি চাৰ্কুলাৰ জাৰী কৰিছে।

পোষ্ট নাম: প্ৰকল্প সহায়ক
পোষ্টৰ সংখ্যা: 2

শিক্ষাগত অৰ্হতা: এ.এম.- এ ইন আচামছ। প্ৰকল্পত কাম কৰা অভিজ্ঞতা থকা প্ৰাৰ্থীক পছন্দ দিয়া হ’ব
বিচৰা: নেট / ছেট অৰ্হতা বা সমতুল্য

পৰিশোধ: 16,000 / – প্ৰতি মাহে

কেনেদৰে প্ৰয়োগ কৰিব: প্ৰয়োগ কৰিব বিচৰা প্ৰাৰ্থীসকলে বায়ডাটা আৰু এমএ মাৰ্কশ্বীটৰ সৈতে ইমেইল আইডি [email protected] লৈ প্ৰাসঙ্গিক নথিপত্ৰ প্ৰেৰণ কৰি আৰু যদি কোনো NET/Sলেট নথিপত্ৰ আছে তেনেহ’লে 10 এ.M 20/05/2020 লৈকে তেওঁলোকৰ নাম পঞ্জীয়ন কৰিব লাগিব।

ৱাক-ইন-সাক্ষাৎকাৰঅনুসূচী:

তাৰিখ: 21/05/2020
সময়: 11.00 am

আনুষ্ঠানিক বিজ্ঞাপনৰ বিৱৰণ: ইয়াত ক্লিক কৰক।

ডিব্রুগড় বিশ্ববিদ্যালয়ৰ বিষয়ে:
ডিব্রুগড় বিশ্ববিদ্যালয় হৈছে অসম উচ্চ অঞ্চলৰ এক পুৰণি বিশ্ববিদ্যালয়। ১৯৬৫ চনত ৰাজ্য বিধান সভাত ডিব্রুগড় বিশ্ববিদ্যালয় আইনৰ অধীনত ইয়াক প্ৰতিপাদ্য কৰা হৈছিল। বিশ্ববিদ্যালয়খনে সকলো গৱেষণা ৰক্ষাৰ বাবে আৰু আন্তঃগাঁথনি আৱৰে।

ই ডিব্রুগড় চহৰৰ পৰা পাঁচ কিলোমিটাৰ দক্ষিণত ৰাজভৱেটাত অৱস্থিত, আৰু পথ, ৰে’ল, বায়ু আৰু জলপথৰ দ্বাৰা ভালদৰে সংযোজিত। বিশ্ববিদ্যালয়খনে এটা লাইব্ৰেৰী ত এক সুনিৰ্দিষ্ট কেম্পাচ আৰু এক মনোৰম ছেটিং (550 একৰ) আছে। উত্তৰ-পূৰ্বভাৰতৰ অন্যতম বাণিজ্যিক আৰু ঔদ্যোগিক কেন্দ্ৰ ডিব্রুগড়েও কলা, সাহিত্য আৰু সংস্কৃতিৰ ক্ষেত্ৰত এক অনন্য স্থান দখল কৰে। ইয়াক আন্তৰ্জাতিকভাৱে চাহ সমৃদ্ধ চাহ উৎপাদনকাৰী জিলা বুলি কোৱা হয় আৰু ইয়াৰ সমৃদ্ধ খনিজ যেনে ক’লা, তেল, আৰু প্ৰাকৃতিক গেছৰ বাবে বিশ্ব মানচিত্ৰত আছে। ইয়াৰ বিভিন্ন প্ৰকাৰৰ ফ’ৰা আৰু ফ’নে পৰিৱেশ আৰু পৰিৱেশৰ ক্ষেত্ৰত ইয়াক এক আকৰ্ষণীয় অঞ্চল হিচাপে গঢ়ি তুলিছে। এই জিলাত বাস কৰা বিভিন্ন লোকে বহুৰঙী জাতিগত মৰিয়াক উপস্থাপন কৰে আৰু ইয়াক বিশ্বৰ অকাডেমৰ বাবে এক আকৰ্ষণীয় গন্তব্য স্থল হিচাপে গঢ়ি তুলিছে। 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *